Poradnik Tomb Raider Anniversary – Górskie jaskinie, Peru

Gra Tomb Raider Anniversary rozpoczyna się krótkim, wstępnym filmikiem, który nakreśla nam pokrótce fabułę. Na samym początku już spotykamy Larsona Conway, który przedstawia nam na nowoczesnym tablecie (jak na tamte czasy) kolejną postać Jacqueline Natlę. To właśnie ona zwraca naszą uwagę na dawny, zaginiony artefakt, który posiada ogromną, nieposkromioną moc. To dzięki jej słowom udajemy się do Peru, gdzie znajduje się pierwsza część Sciona. Górskie jaskinie rozpoczynają przygodę Lary Croft w poszukiwaniu zaginionego artefaktu.

Relikty

W poziomie Górskie Jaskinie jest w sumie jeden relikt – zazwyczaj są one znacznie trudniejsze do zebrania niż zwykłe relikty. Po ich zebraniu można dowiedzieć się więcej na ich temat. Ich zbieranie nie jest wymagane do ukończenia rozgrywki, dlatego można śmiało je pominąć podczas ich zbierania.

Relikt górskie jaskinie - Tomb Raider Anniversary

Możliwość zebrania reliktu znajduje się na samym końcu poziomu, po otworzeniu wielkich drzwi. Jeżeli chcesz zebrać relikt – NIE PRZECHODŹ PRZEZ NIE. Wróć się jeszcze raz do fragmentu, gdzie był drugi obciążnik. Po drodze nie powinno Cię już nic zaatakować po raz drugi. 

Również i tutaj należy skoczyć na drążek, ale z drobną różnicą. Zaraz po skoczeniu na drążek należy szybko nacisnąć przycisk skoku (domyślnie spacja), przytrzymując klawisz biegu do przodu (domyślnie klawisz W) i skoczyć na półkę skalną, która znajduje się po drugiej stronie, tak jak na zrzucie ekranu.  Manewr nie jest prosty, ale po kliku nieudanych próbach powinno się udać. 

Po krótkiej sekwencji związanej ze skokami przez drążek, na końcu drogi pojawi się relikt. Po jego zebraniu można wrócić się tą samą drogą lub w taki sposób, jaki jest pokazany na filmie.

Artefakty

W poziomie Górskie Jaskinie są w sumie trzy artefakty – za ich zebranie otrzymasz specjalne bonusowe rzeczy, takie jak zdjęcia, bonusowe stroje, a za zebranie wszystkich artefaktów – dostęp do specjalnego, dodatkowego poziomu, zawierającego komentarze twórców.

Artefakt nr 1

Pierwszy artefakt możesz znaleźć na początku gry, zaraz po wejściu do jaskini. Artefakt nie jest trudny do zdobycia, jedynie wystarczy po dojściu do wskazanego miejsca na zrzucie ekranu odwrócić się i skoczyć na półkę będącą za plecami Lary Croft. Następnie będzie trzeba wykonać kilka skoków przed siebie, a na końcu ukarze się nam artefakt.

Artefakt nr 1 - Górskie jaskinie - Tomb Raider Anniversary

Artefakt nr 2

Drugi artefakt również nie jest trudny do zdobycia, a nawet w pewnym momencie widać w grze. Aby się do niego dostać, należy dojść do fragmentu na zrzucie ekranu, skorzystać z linki z hakiem magnetycznym (domyślnie klawisz Q), a następnie chwycić półkę skalną. Potem trzeba przesuwać się w prawo, odbić się w tył, przeskoczyć dziurę i zebrać artefakt.

Artefakt nr 2 - Górskie jaskinie - Tomb Raider Anniversary

Artefakt nr 3

Trzeci i ostatni artefakt możliwy do zdobycia w Tomb Raider Anniversary nie jest już tak łatwy do zdobycia jak dwa pierwsze. Po przybyciu do miejsca na zrzucie ekranu należy skorzystać z półek skalnych, znajdujących się po prawej stronie ekranu. Trzeba zejść za ich pomocą w dół. UWAGA – na dole należy przygotować się na walkę z niedźwiedziem, który jest całkiem silny. po jego zabiciu można pójść w głąb jaskini, której pilnował i aktywować dźwignię. Otworzą się drzwi obok nich. Za nimi znajduje się artefakt, a naszym oczom ukaże się znana lokalizacja. Niestety trzeba się kawałek się wrócić i przejść ten sam etap gry.

Artefakt nr 3 - Górskie jaskinie - Tomb Raider Anniversary
Udostępnij ten wpis!

Ile jest reliktów w poziomie Górskie jaskinie?

W całym poziomie jest tylko 1 relikt.

Ile jest artefaktów w poziomie Górskie jaskinie?

W tym poziomie jest do zebrania 3 artefakty.

Ile czasu zajmuje przejście poziomu Górskie jaskinie?

Przejście całego poziomu zajmuje około 15-20 minut.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 36
Zostaw komentarz