🏠 Strona główna Poradniki Minecraft Serwer Pluginy 1.14 Pluginy na serwer Minecraft – lista najlepszych i najpotrzebniejszych

Pluginy na serwer Minecraft – lista najlepszych i najpotrzebniejszych

Każdy Minecraft serwer potrzebuje pluginów, aby był bezpieczny dla wszystkich graczy, łatwy w zarządzaniu oraz urozmaicał rozgrywkę dla osób, którym na nim będą grały. Dzisiaj pokażę Wam listę najpotrzebniejszych pluginów na serwer Minecraft w wersji Spigot 1.14.4, które musisz mieć.

WorldGuard – zabezpiecz swój teren

WorldGuard to plugin, który pozwala zabezpieczyć teren dzięki cuboidom. Cuboidy to taki teren, w którym tylko gracz dodany do niego, może budować, otwierać i zamykać skrzynki oraz drzwi, niszczyć bloki i tego typu rzeczy. Ponadto pozwala edytować właściwości świata, oddawać więcej niż jednego gracza, a w dodatku nie jest trudny w użyciu. Do poprawnego działanie wymaga pluginu WordEdit, a przydatnym narzędziem, który ułatwi stawianie cuboidów jest WorldEditCUI. WorldEdit służy do edytowania terenu, przenoszenie i kreowania świata, jednak w naszym przypadku służy do zaznaczania terenu. WorldEditCUI służy do wizualizacji zaznaczonego terenu, co znacznie ułatwia jego zaznaczenie.

Poniżej dodaję linki do wspomnianych pluginów:

Przydatne komendy:

 • //wand – wyciąga drewnianą siekierę, którą zaznacza się teren (prawy i lewy przycisk myszki)
 • //expand <liczba> north/west/south/east – zwiększenie zaznaczenia terenu o podaną liczbę kratek w podanym kierunku
 • /rg define <nazwa cuboida> <nick właściciela> – tworzenie nowego cuboida
 • /rg flag <nazwa cudoida> greeting <tekst powitania> – wyświetlenie tekstu po wejściu na cuboida
 • /rg addmember <nazwa cuboida> <nick gracza> – dodanie gracza do cuboida jako członka

AuthMe Reloaded – zabezpiecz swoich użytkowników

AuthMe Reloaded to plugin, dzięki któremu zabezpieczysz konta swoich graczy przed kradzieżą konta lub próby podszycia się pod nie. Pozwana na integracje strony internetowej wraz z pluginem, system przypomnienia hasła przez email i kilka innych ciekawych funkcji. Plugin jest w dalszym ciągu wspierany przez twórców.

Link do pluginu: AuthMe Reloaded.

Przydatne komendy:

 • /register <hasło> <hasło> – rejestrowanie się graczy na serwerze
 • /login <hasło> – logowanie na serwerze
 • /unregister <hasło> – wyrejestrowanie się gracza

Multiverse-Core – stwórz dodatkowe światy

Multiverse-Core to plugin, który pozwala na tworzenie dodatkowych światów na serwerze, importowanie światów oraz ich usuwanie. Jest to świetne narzędzie, jeżeli chcesz dodać kilka światów, na których będzie inna rozgrywka. W ramach tego można dodać kilka zwykłych światów, klika światów nether, a także end. Wraz z pluginem Multiverse-Portals można stworzyć siatkę portali pomiędzy światami, a także wewnątrz jednego świata. Do jego obsługi również nie wymaga wielkiej wiedzy na temat jego obsługi, a jego użycie może spowodować klika godzin dodatkowej rozgrywki.

Link do pluginów:

 • Multiverse-Core
 • Multiverse-Portals – UWAGA – w przypadku instalacji pluginu WorldEditCUI nie działa pobieranie wartości zaznaczonego terenu, zalecam usunięcie tego pluginu na czas stawiania portali

Przydatne komendy:

 • /mv create <nazwa świata> NORMAL/NETHER/END – generowanie świata o podanej nazwie
 • /mv tp <nazwa świata> – teleportowanie do świata
 • /mv import <nazwa świata> – importuje świat z plików

EssentialsX – dodaj grupy i rangi

EssentialsX to plugin, który zezwala na dodanie grup i rang na serwerze. W prosty sposób pozwala przydzielić graczy do odpowiednich grup, nadawać im rangi i prefixy (przedrostki) na czacie, aby wszyscy gracze zobaczyli w jakiej grupie gracz jest. Plugin nie jest specjalnie trudny w użyciu, ale trzeba trochę przy nim przysiąść i poczytać, co trzeba zrobić i w jaki sposób. Do poprawnego działania wymaga pluginu , który odpowiedzialny jest za przydzielenie odpowiednich rang i grup, a w dodatku nie wymaga dodatkowej wiedzy (pobierasz, instalujesz i powinien już działać, bez dodatkowej konfiguracji). Poniżej dodaję linki do do nich:

5/5 - (13 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Jakie są najlepsze pluginy na Minecraft Server (1.14.4)?

To WorldGuard, AuthMe, Multiverse-Core i EssentialsX.

Co to jest wtyczka WorldGuard?

Wtyczka WorldGuard umożliwia zabezpieczenie obszaru za pomocą cuboidów.

Co to jest wtyczka AuthMe?

Wtyczka AuthMe Reloaded umożliwia zabezpieczenie konta gracza dodatkowym hasłem.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Jeden komentarz
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody Quizy