Strona główna » Poradniki » Minecraft » Jak zrobić piec hutniczy w Minecraft? Blast Furnace Minecraft

Jak zrobić piec hutniczy w Minecraft? Blast Furnace Minecraft

Wraz z wersją Minecraft 1.14 (Java) został dodany nowy przedmiot, jakim jest piec hutniczy. Jego działanie jest bardzo podobne do zwykłego pieca, ale przetapia on rudy dwa razy szybciej przy użyciu tej samej ilości paliwa. Piec hutniczy przydaje się w momencie, gdy potrzebne jest przetopienie dużej ilości rudy. Nie może on natomiast przetapiać jedzenia oraz ilość zdobywanego doświadczenia jest dwa razy mniejsza niż w przypadku zwykłego pieca.

Czego potrzebujesz, aby zrobić piec hutniczy?

Do wykonania pieca hutniczego potrzebne są następujące materiały:

  • 1 piec (8 bloków bruku, czernitu lub łupkowego bruku)
  • 5 sztabek żelaza
  • 3 bloki gładkiego kamienia (3 bloki bruku lub kamienia)
piec hutniczy minecraft

Jak zrobić piec hutniczy w Minecraft?

Aby zrobić piec hutniczy, należy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami. Etap wytwarzania tego pieca jest podzielony na kilka etapów.

Wytwarzanie pieca

Piec tworzy się z 8 bloków bruku, czernitu lub łupkowego bruku. Wytwarzamy go za pomocą stołu rzemieślniczego, układając bloki we wszystkich zewnętrznych polach tworzenia.

jak zrobić piec na piec hutniczy minecraft

Wytwarzanie sztabek żelaza

Sztabki żelaza otrzymuje się poprzez przepalenie rudy żelaza w zwykłym piecu lub piecu hutniczym.

Wytwarzanie gładkiego kamienia

Pierwszym krokiem jest przepalenie bruku w piecu na kamień. Kamień można również pozyskać kopiąc go przy użyciu kilofia z jedwabnym dotykiem.

kamień na piec hutniczy minecraft

Następnie kamień należy przepalić w piecu, a efektem tego jest gładki kamień.

gładki kamień na piec hutniczy minecraft

Wszystkie podane wyżej materiały układamy w stole rzemieślniczy następująco:

  • 1 linia: 3 sztabki żelaza
  • 2 linia: sztabka żelaza, piec, sztabka żelaza
  • 3 linia: 3 bloki gładkiego kamienia
jak zrobić piec hutniczy minecraft

Piec hutniczy – informacje

Piec hutniczy pojawił się pierwszy raz w snapshocie 18w44a i początkowo nie można było go pozyskać w trybie przetrwania.

Można go pozyskać przeszukując wioski rozsiane po świecie. Znajduje się on w domach zbrojmistrza i jest jego stacją roboczą.

piec hutniczy w minecraft

Podczas przetapiania materiałów w piecu hutniczym ten emituje światło o mocy 13 jednostek.

Poza przetapianiem rudy może on zostać użyty do przetapiania zbroi i narzędzi ze złota lub żelaza. Wówczas otrzymuje się samorodek materiału, z którego wytworzony jest przetapiany przedmiot.

5/5 - (24 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Czego potrzebuję, aby zrobić lej w Minecraft?

Aby zrobić piec hutniczy potrzebujesz zwykły piec wykonany z 8 bloków bruku, czernitu lub łupkowego bruku, 5 sztabek żelaza oraz 3 bloki gładkiego kamienia.

Jak zrobić piec hutniczy w Minecraft?

Aby zrobić piec hutniczy potrzebujesz 1 zwykły piec, 5 sztabek żelaza oraz 3 bloki gładkiego kamienia. Piec w stole rzemieślniczym stawiamy na samym środku, w dolnej linii ustawiamy 3 bloki gładkiego kamienia, a na pozostałych miejscach – sztabki żelaza.

Do czego służy piec hutniczy w Minecrafcie?

Piec hutniczy w Minecrafcie służy do szybszego przetapiania surowców. W nim nie zostanie jednak upieczone jedzenie, a punktów doświadczenia otrzyma się dwa razy mniej w porównaniu do zwykłego pieca.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody