Strona główna » Poradniki » Minecraft » Jak zrobić łóżko w Minecraft?

Jak zrobić łóżko w Minecraft?

Łóżko to kluczowy element umożliwiający wygodną eksplorację. Można położyć się w nim po zmroku, znacznie skracając czas trwania nocy. Chociaż mebel ten występuje naturalnie w wioskach, warto wiedzieć, jak zrobić łóżko w Minecraft, i nosić ten przedmiot w swoim ekwipunku.

Czego potrzebujesz, aby zrobić łóżko w Minecrafcie?

Wiedza o tym, jak zrobić łóżko w Minecraft, jest kluczowa do przetrwania w grze i eksploracji. Do wytworzenia łóżka potrzebne są:

  • stół rzemieślniczy (to z jego pomocą tworzy się mebel),
  • trzy bloki desek,
  • trzy bloki wełny w wybranym kolorze.
łóżko minecraft

Wełnę otrzymuje się po ostrzyżeniu lub zabiciu owcy, natomiast deski robi się z dowolnego rodzaju drewna pozyskanego ze ścinania drzew.

W niektórych wersjach gry możliwe jest także użycie na stole rzemieślniczym dowolnego łóżka i barwnika, co zmienia przedmiot na wybrany kolor. Można także użyć wybielacza, który przywróci meblowi białą barwę.

Jak zrobić łóżko w Minecraft?

Do wytworzenia tego przedmiotu potrzebny jest stół rzemieślniczy, na którym umieszcza się trzy bloki desek i trzy bloki wełny w określonej barwie. Rodzaj drewnianych desek nie ma znaczenia, natomiast od koloru wełny zależy kolor łóżka, a właściwie kołdry. Poduszka zawsze będzie biała, niezależnie od barwy wykorzystanej wełny.

jak zrobić łóżko w minecraft receptura

Po wytworzeniu łóżka w Minecraft warto przenieść mebel do paska szybkiego dostępu, aby móc wybrać go w dowolnym momencie gry. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego miejsca na postawienie łóżka, tak aby mieć do niego swobodny dostęp.

łóżko w minecrafcie

Łóżko – informacje

Łóżko w Minecraft to przedmiot będący punktem spawnu gracza, może także służyć do skrócenia czasu trwania nocy. Dzieje się tak, gdyż naciśnięcie na ten mebel prawym przyciskiem myszy powoduje pójście spać i zmianę pory dnia na poranek w zaledwie 5 sekund. Łóżka można znaleźć w wioskach, jednak pomimo tego warto mieć kilka tych mebli w ekwipunku i postawić je w wybranych miejscach, szczególnie przy długotrwałej eksploracji.

5/5 - (15 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Jak zrobić łóżko w Minecrafcie?

Aby zrobić łóżko należy podejść do stołu rzemieślniczego należy w pierwszym rzędzie ułożyć wełnę, a w drugim – deski.

Czego potrzebuję, aby zrobić łóżko w Minecraft?

Aby zrobić łóżko w Minecrafcie potrzebujesz 3 bloków desek oraz 3 bloki wełny.

Co daje łóżko w Minecraft?

Łóżko w Minecraft pozwala na pominięcie nowy, ustanowienie nowego punku odrodzenia (do czasu zmiany na inne łóżko lub jego zniszczenie) oraz może pełnić funkcje dekoracyjne.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody