Jak pobrać i zainstalować OptiFine do Minecraft 1.17?

OptiFine do Minecraft 1.17 to jedna z najpopularniejszych modyfikacji do gry, która poprawia wydajność oraz umożliwia korzystanie z lepszych tekstur. W tym poradnik znajdują się najważniejsze informację jak wgrać optifine do Minecrafta w wersji 1.17.

Co daje OptiFine do Minecraft 1.17?

OptiFine to modyfikacja, która w dużym uproszczeniu, usprawnia działania Minecrafta. Wśród najważniejszych zalet warto wyróżnić zwiększoną wydajność gry, większą liczbę FPS oraz większą ilości ustawień graficznych. Z modyfikacją gracze mogą wyłączać deszcz, zwiększać zasięg widzenia, a nawet ustawić wysokość chmur.

Minecraft optifine 1.17 download

OptiFine do Minecraft 1.17 dodaje także możliwość używania tekstur w większych rozdzielczościach. Domyślnie tekstury są wielkości 16×16 pikseli. Optifine 1.17 sprawia, że do gry można dodawać tekstury nawet o rozmiarze 512×512 pikseli. Dzięki modyfikacji można także dodawać shadery, które dodają do gry nowe efekty świetlne.

Jak pobrać OptiFine do Minecraft 1.17?

Modyfikacja OptiFine dostępna jest wyłącznie dla Minecrafta w wersji java edition na komputery. Możną ją pobrać za darmo z oficjalnej strony twórcy. Poniżej prezentujemy, jak i gdzie można pobrać OptiFine dla Minecraft 1.17.

Krok 1: Przejdź na stronę OptiFine

Aby pobrać OptiFine należy wejść na oficjalną stronę twórcy, która dostępna jest pod TYM LINKIEM, a następnie przejść do zakładki “Downloads”.

Jak pobrać Optifine do Minecraft 1.17

Krok 2: Wybierz odpowiednią wersję OptiFine

Po wejściu w zakładkę “Downloads” ukażę się lista dostępnych wersji OptiFine dla Minecraft 1.17 oraz poprzednich wersji. Zawsze należy pobierać modyfikację z najnowszą datą publikacji, która jest widoczna po prawej stronie listy.

Jak zrobić optifine w Minecraft 1.17

Po wybraniu odpowiedniej wersji należy kliknąć przycisk “Download” i pobrać plik na komputer. Miejscem docelowym pobrania pliku może być np. pulpit lub folder “pobrane”.

Jak włączyć optifine w Minecraft 1.17

Jak wgrać OptiFine do Minecraft 1.17?

Po pobraniu odpowiedniego pliku z OptiFine dla Minecraft 1.17 należy modyfikację zainstalować. Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję, jak to wykonać.

Krok 3: Sprawdź wersję Minecraft 1.17

Przed instalacją OptiFine do Minecraft 1.17 warto sprawdzić, czy w folderze z grą znajduję się aktualna wersja. W tym celu należy kliknąć na ikonę lupy w lewym dolnym rogu ekranu i wpisac komendę %appdata% i nacisnąć przycisk Enter na klawiaturze.

Jak wgrać optifine Minecraft 1.17

Po kliknięciu otworzy się eksplorator plików i folder o nazwie Roaming. Na jego górze powinien znajdować się folder z grą o nazwie .Minecrfat, do którego należy wejść klikając dwa razy myszką. Następnym krokiem jest przejście do folderu o nazwie versions.

Optifine Minecraft 1.17 instalacja

W folderze powinien znajdować się folder o nazwie “1.17”. Jeżeli go nie ma, należy wejść do launchera gry, pobrać wersję Minecraft 1.17 i uruchomić chociaż raz grę.

Jak dodać optifine do Minecraft 1.17

Krok 4: Zainstaluj OptiFine

Po pobraniu modyfikacji i sprawdzeniu wersji można przystąpić do instalacji modyfikacji. W tym celu należy przejść do folderu z pobranym wcześniej plikiem i kliknąć w niego dwa razy myszką. Po kliknięciu pojawi się nowe okno z instalacją OptiFine do Minecraft 1.17.

Optifine do Minecraft 1.17 jak zainstalować

Aby zainstalować modyfikację należy kliknąć na przycisk “Install”, który znajduję się na dole. Po zakończeniu instalacji pojawi się okienko z informacją “OptiFine is successfully installed”.

Krok 5: Włącz Minecrafta z OptiFine

Po instalacji warto sprawdzić, czy modyfikacja działa. W tym celu należy włączyć launcher Minecraft i uruchomić grę z modyfikacją OptiFine. Wybór konkretnej wersji jest dostępny po lewej stronie w launcherze.

Minecraft 1.17 optifine instalacja

Po wejściu do gry w ustawieniach graficznych powinny pojawić się nowe opcje np. dynamiczne światło, detale, animacje itd. W samej rozgrywce modyfikacja dodaję m.in. możliwość przybliżania za pomocą klawisza C.

Udostępnij ten wpis!

Czy OptiFine jest darmowy dla Minecrfta 1.17?

Tak, modyfikacja OptiFine jest darmowa i dostępna dla wszystkich najpopularniejszych wersji Minecrafta na komputery w wersji java.

Czy pobranie OptiFine jest bezpieczne?

Postępując zgodnie z poradnikiem, instalacja modyfikacji będzie w 100% bezpieczna. Modyfikację OptiFine należy pobierać tylko i wyłącznie z oficjalnej strony twórcy.

Jakie funkcje dodaje OptiFine dla Minecrafta 1.17?

OptiFine to rozbudowana modyfikacja, która w głównej mierze optymalizuję Minecrafta. Oprócz tego dodaje możliwość przybliżania widoku oraz obsługę shaderów i tekstur w jakości HD.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 38
Zostaw komentarz