Strona główna » Newsy » Postęp historii w The Sims 4 w nowej aktualizacji

Postęp historii w The Sims 4 w nowej aktualizacji

Podczas dzisiejszego wydarzenia na żywo twórcy ogłosili dużą aktualizację do The Sims 4, która wprowadzi do gry nową mechanikę. W grze pojawi się możliwość wpływania na decyzje sąsiadów z całego miasta.

Historie sąsiedzkie w najnowszej aktualizacji do The Sims 4

Już 30 listopada 2021 roku do The Sims 4 zostanie wydana aktualizacja, która doda do gry zupełnie nową mechanikę – Historie sąsiedzkie. Jest to częściowo znany wszystkim fanom serii postęp historii, którego mogliśmy doświadczyć w The Sims 3. W skrócie chodzi o to, aby wraz z naszą rodzinką zmieniało się całe miasto. Do tej pory, albo gracze musieli grać wszystkimi rodzinkami w mieście lub skorzystać z modów. Aktualizacja będzie dostępna dla wszystkich posiadaczy podstawowej wersji gry The Sims 4. System historii będzie działał także na istniejących zapisach gry, więc nie ma potrzeby tworzenia specjalnie nowych.

The Sims 4 postęp historii bez modów

Listopadowa aktualizacja do The Sims 4 wprowadzi system, który na początku będzie dotyczył tylko Simów powiązanych z aktywną rodziną, czyli znajomych, współpracowników i krewnych. Twórcom zależało, aby nowy postęp historii mógł być częściowo kontrolowany przez gracza, aby uniknąć chaosu w rozgrywce. W związku z tym znajomi naszej aktywnej rodziny będą się kontaktować, aby zapytać o radę w sprawie awansu lub przyjęcia propozycji małżeństwa. W przyszłości funkcja ma zostać rozbudowana i będzie obejmować Simów, z którymi aktywa rodzina nie ma żadnych relacji.

Rodzaje zmian w sąsiedztwie w The Sims 4

Nowy system rozwoju fabuły w The Sims 4 został opracowany tak, aby miasto rozwijało się według ustalonego przez gracza planu. To sprawia, że Simowie w mieście będą rozwijali się według ustalonych zasad bez konieczności uruchamiania każdej rodziny z osobna. Oto trzy najważniejsze podziały w nowym systemie:

Decyzje podejmowane samodzielnie przez Simów z sąsiedztwa, do których Simowie gracza mogą przekonać:

 • Zmiana obecnej ścieżki kariery na inną.
 • Staranie się o dziecko z drugim Simem w związku, w którym jedna z postaci może zajść w ciążę.
 • Spędzanie czasu z innymi Simami celem nawiązania lub pogłębienia przyjacielskich relacji.

Decyzje podejmowane samodzielnie przez Simów z sąsiedztwa z wcześniejszym kontaktem o poradę w wyborze:

 • Próba awansowania w obecnej ścieżce kariery.
 • Przyjęcie propozycji małżeństwa w przypadku zaręczyn z innym Simem lub Simką. Simowie z sąsiedztwa na razie nie będą samodzielnie się pobierać.

Decyzje, które mogą zostać zaproponowane przez Simów gracza:

 • Oczernić innego Sima lub Simkę, żeby poważnie pogorszyć relację między tymi Simami z sąsiedztwa.
 • Zachęcić dwójkę dorosłych lub nastoletnich Simów do nawiązania romantycznego związku.
 • Nakłonić Sima albo Simkę w związku do rozstania lub rozwodu z partnerem bądź partnerką.
 • Zainspirować bezrobotnego Sima z sąsiedztwa do znalezienia pracy.
The Sims 4 historie sąsiedzkie

Nowe aspiracje do The Sims 4

Nowy system historii sąsiedzkich sprawił, że twórcy do The Sims 4 wraz z najnowszą aktualizacją dodadzą dwie nowe aspiracje.

 • Sąsiedzki powiernik lub sąsiedzka powierniczka to aspiracja, której głównym celem jest nawiązywanie przyjaźni w sąsiedztwie i służenie radą. Nagrodą za wypełnienie aspiracji jest cecha „Powiernik” lub „Powierniczka”, która zwiększa szansę na udaną rozmowę.
 • Niecna walentynka to aspiracja, w której Sim niszczy związki innych Simów, w tym także swoje. Jednym z wyzwań nowej aspiracji jest zostanie przyłapanym na zdradzie aż 10 razy. Nagrodą za wypełnienie aspiracji jest cecha “Serce z kamienia”, która sprawia, że emocje związane ze smutkiem i zawstydzeniem mijają szybciej.

5/5 - (21 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody