Strona główna » Poradniki » Phasmophobia » Karty tarota Phasmophobia – znaczenie i efekty

Karty tarota Phasmophobia – znaczenie i efekty

Karty tarota to jeden z sześciu przeklętych przedmiotów, które mogą się pojawić na mapie w trakcie gry Phasmophobia. Za ich pomocą można przywrócić zdrowie psychiczne, ożywić gracza oraz zginąć. Poniżej przedstawiamy znaczenie każdej z kart i efekty, jakie wywołują na graczy.

Opis kart tarota – Phasmophobia

Karty tarota to przeklęty przedmiot, który może się wylosować na mapie w trakcie zlecenia. Jego szansa na pojawienie się wynosi 1 do 6, czyli około 16-17%. Przedmiot ten pojawił się w grze wraz z grudniową aktualizacją Phasmophobia. Znalezienie przedmiotu może być pewnym wyzwaniem, ponieważ sama talia kart w Phasmophobii jest dosyć mała i nie wyróżnia się na tle innych przedmiotów. Najczęściej jednak karty tarota można znaleźć na stołach, blatach kuchennych i szafkach.

karty tarota Phasmophobia

Każda znaleziona talia zawiera 10 losowych kart tarota z 10 dostępnych w grze. W talii zazwyczaj część kart się powtarza, a ich losowe dobieranie sprawia, że nigdy nie wiadomo, czy karta pomoże w rozgrywce, czy sprawi, że będzie trudniejsza. Każda karta w Phasmophobii ma unikalny wpływ na gracza lub na ducha, a po użyciu spala się i znika w kolorowym płomieniu. Wylosowanie karty tarota możliwe jest tylko wewnątrz budynku – tylko wtedy karty mają szanse zadziałać.

Znaczenie kart tarota – Phasmophobia

Wylosowane karty tarota mogą znacząco wpłynąć na dalszą rozgrywkę. Część kart sprawia, że gracz będzie bezpieczny, nawet po złapaniu przez ducha, ale istnieją też takie, które powodują natychmiastową śmierć. Poniżej przedstawiamy listę znaczenia kart tarota w Phasmophobia wraz z ich opisami, efektami oraz procentową szansą wylosowania. Dzięki temu jest szansa na uniknięcie śmierci spowodowaną nagłym polowaniem.

The Wheel of fortune

The wheel of fortune karty tarota Phasmophobia

Efekt: Karta wpływa pozytywnie lub negatywnie na zdrowie psychiczne gracza w zależności od koloru dymu spalania. Zielony dym oznacza wzrost zdrowia psychicznego o 25%, a czerwony dym oznacza spadek zdrowia psychicznego o 25%
Kolor dymu: Zielony lub Czerwony
Szansa na wylosowanie: 20%

The Fool

The fool karty tarota Phasmophobia

Efekt: Na początku pojawi się pod postacią innej karty, a po chwili zmienia się w “The Fool”. Sprawia, że wylosowana karta nie przynosi żadnego efektu
Kolor dymu: Fioletowy
Szansa na wylosowanie: 17% lub 100% w trakcie polowania ducha

The Devil

The devil karty tarota Phasmophobia

Efekt: Wywołuje zdarzenie tzw. ghost event. Duch może pokazać się w pełnej postaci lub półprzezroczystej formie oraz wydać dźwięk dla konkretnego gracza
Kolor dymu: Różowy
Szansa na wylosowanie: 10%

The Hermit

The hermit karty tarota Phasmophobia

Efekt: Teleportuje ducha z powrotem do jego pokoju i więzi go tam na 1 minutę
Kolor dymu: Niebieski
Szansa na wylosowanie: 10%

Death

Death karty tarota Phasmophobia

Efekt: Wywołuje natychmiastowe polowanie przez ducha
Kolor dymu: Fioletowy
Szansa na wylosowanie: 10%

The Sun

The sun karty tarota Phasmophobia

Efekt: W pełni przywraca zdrowie psychiczne gracza do 100%
Kolor dymu: Żółty
Szansa na wylosowanie: 5%

The Moon

The moon karty tarota Phasmophobia

Efekt: Natychmiast obniża zdrowie psychiczne gracza do 0%
Kolor dymu: Biały
Szansa na wylosowanie: 5%

The Tower

The tower karty tarota Phasmophobia

Efekt: Powoduje, że duch wykona interakcję z otoczeniem np. wyłączy światło, rzuci przedmiotem lub zadzwoni telefonem
Kolor dymu: Niebieski
Szansa na wylosowanie: 5%

The High Preistess

The high preistess karty tarota Phasmophobia

Efekt: Ożywia martwego gracza lub ożywi następnego gracza, który zostanie złapany przez ducha i umrze
Kolor dymu: Żółty
Szansa na wylosowanie: 2%

The Hanged Man

The hanged man karty tarota Phasmophobia

Efekt: Natychmiast zabija gracza
Kolor dymu: brak
Szansa na wylosowanie: 1%

Dodatkowe informacje o kartach tarota w Phasmophobia

Przed użyciem kart tarota w Phasmophobii warto zrobić im zdjęcie, ponieważ po użyciu dziesiątej karty cała talia znika, a podczas zlecenia pojawia się tylko jedna talia kart. Ważne jest także, aby nie odkrywać kolejnych kart w trakcie polowania / ataku, ponieważ wszystkie będą zamieniały się w “The Fool” nie dając żadnego efektu.

5/5 - (21 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Phasmophobia

Więcej o Phasmophobia

Phasmophobia to gra survival horror, który został przygotowany pod rozgrywkę wieloosobową do czterech osób. W grze wcielamy się w łowców duchów, którzy mają za zadanie rozwiązać zagadkę, jaki duch znajduje się w konkretnym miejscu. Gra dostępna jest od 18 września 2020 we wczesnym dostępnie na platformie Steam, a pełna premiera zaplanowana jest na 2022 rok.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody