Strona główna » Artykuły » Wybór fotela gamingowego – na co zwrócić uwagę?

Wybór fotela gamingowego – na co zwrócić uwagę?

Odpowiednie wyposażenie stanowiska każdego gracza to niezwykle istotny etap aranżowania przestrzeni, w którym przyjdzie nam spędzać setki godzin podczas ogrywania ulubionych produkcji. Spośród wszystkich akcesoriów, to właśnie fotel gamingowy stał się jednym z najważniejszych elementów. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Funkcje regulacji fotela gamingowego

Fotel gamingowy powinien nam zapewnić przede wszystkim komfort i wygodę siedzenia przez wiele godzin. Dlatego też szukając odpowiedniego produktu, powinniśmy przede wszystkim przeanalizować możliwości regulacji fotela w różnych aspektach. Najbardziej podstawowa kwestia to regulowanie odchylenia oparcia, które zapewnia ułożenie odpowiedniej pozycji zarówno podczas intensywnej rozgrywki, jak i chwili relaksu. Nie zawsze chcemy siedzieć pod kątem prostym – a nuż robimy sobie godzinkę przerwy od grania i mamy ochotę zobaczyć streama czy poradnik na YouTube. To moment, kiedy przyda się opcja regulacji oparcia do pozycji półleżącej.

Tak samo istotna cecha dobrego fotela to funkcja regulacji podłokietników i podparcia szyi. Takie udogodnienia zapewnią nam maksymalizację wygody podczas gamingu. A co z kołysaniem? Nowoczesne siedziska gamingowe dostępne pod adresem https://imbaseat.com/sklep zapewniają możliwość bujania bez obaw o utratę równowagi mebla.

Fotel gamingowy

Materiał obicia fotela

By godziny spędzone przed ekranem monitora były prawdziwie komfortowe, nasz fotel gamingowy musi oferować coś więcej, niż tylko zaawansowane funkcje regulacji. Mowa tu o odpowiednim materiale obicia fotela.

Tutaj wybór jest niezwykle szeroki, a gracze mają możliwość wyboru fotela, który obity jest tkaniną, alcantarą, skórą ekologiczną oraz skórą naturalną. Najtańsze wersje foteli obite są natomiast mało wytrzymałym poliestrem. W tym aspekcie wybór zależy bezpośrednio od naszych preferencji – z jednej strony skóra wygląda elegancko, z drugiej jednak ma ona swoje wady – szczególnie gdy w naszym pokoju jest niezmiernie gorąco.

Oprócz materiału obicia warto zainteresować się tym, co jest niewidoczne. Rodzaj wypełnienia warunkuje ergonomię przesiadywania w fotelu przez wiele godzin. Spośród wielu stosowanych środków, pianka zimna gwarantuje najlepsze efekty – jest wygodna i redukuje ryzyko odkształcenia się fotela po długim czasie siedzenia.

Design fotela gamingowego

Na samym końcu coś, o dla wielu gamerów stanowi najistotniejszy punkt wyboru fotela gamingowego. Ogólny design i doświadczenia estetyczne. Jesteśmy już przyzwyczajeni do tego, że fotele gamingowe cechują się agresywnym designem, który idzie w parze z resztą akcesoriów gamingowych.

Wybór foteli jest ogromny. Tutaj w grę wchodzi tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia i dopasowanie barwy fotela do reszty gamingowej infrastruktury. Planujemy zakup fotela jednokolorowego? A zatem do wyboru jest praktycznie cała paleta barw RGB. Chcemy nieco urozmaicić estetykę stanowiska gamerskiego? Fotel dwukolorowy będzie w tym przypadku strzałem w dziesiątkę.

To tylko najistotniejsze kwestie, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze fotela gamingowego. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na takie czynniki jak wysokość fotela, jego odporność na wodę i oczywiście cenę, która czasem pozwoli szybciej wyselekcjonować te modele, które najlepiej dopasują się do naszych potrzeb. Z pewnością jednak taka krótka analiza pozwoli nam wybrać fotel gamingowy, który będzie nam towarzyszył podczas największych i najbardziej emocjonujących gamingowych batalii.

Artykuł partnera

5/5 - (24 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Default image
Redakcja RitzyRanger
Liczba artykułów: 0
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody