Strona główna » Artykuły » Monitor gamingowy – jaki monitor będzie odpowiedni dla gracza?

Monitor gamingowy – jaki monitor będzie odpowiedni dla gracza?

Sprzęt komputerowy przeznaczony dla graczy określa się przymiotnikiem „gamingowy”. Przeważnie są to urządzenia o zwiększonej wydajności i funkcjonalności, dużej mocy i tzw. osiągach. Komputery gamingowe przypominają pod względem konfiguracji sprzęt dla grafika, ale zwraca się też uwagę na szybkość działania, nie tylko moc podzespołów.

Jaki monitor dla gracza? Xiaomi Mi Gaming 165Hz

Osoby często i chętnie grające w różne – zwłaszcza nowe – gry powinny zainwestować w mocny sprzęt, który bez problemu „uciągnie” wymagania stawiane przez wszelkie nowości. Bardzo ważnym elementem każdego zestawu będzie monitor. Gracze mogą zdecydować się na urządzenie o większym rozmiarze i, co ważne, odpowiednio wysokiej rozdzielczości. Te dwa parametry pozwolą docenić nowoczesną grafikę w grach, która coraz bardziej przypomina świat rzeczywisty.

Jednym z polecanych modeli jest monitor Xiaomi Mi Gaming 165Hz. Jego ważną zaletą jest doskonałe oddanie kolorów, przez co krajobrazy i postacie w grach wyglądają bardzo naturalnie. Monitor pozwala cieszyć się barwami przypominającymi rzeczywiste, ale ewentualna konfiguracja nasycenia jest bardzo trudna. Na szczęście nie trzeba tego robić w większości przypadków. Ustalona przez producenta paleta kolorów i ich parametrów pozostają odpowiednie praktycznie w każdej grze.

Xiaomi Mi Gaming 165Hz – cechy monitora

Dla graczy ceniących sobie wygodę i estetykę stanowiska, monitor Xiaomi Mi Gaming 165Hz może okazać się jednym z lepszych wyborów. Na uwagę zasługują możliwości konfiguracyjne jego ustawienia względem biurka. Można też wykorzystać część obudowy na tymczasowe lub stałe przechowywanie kabli oraz innych akcesoriów. Monitor ogólnie wygląda fajnie i nowocześnie, ale nie to jest najważniejsze. Wspomniana wcześniej bardzo dobra kolorystyka jest zasługą zastosowania matrycy IPS. Wysoka wartość odświeżania obrazu podnosi przyjemność z gry i sprawia, że wszelkie ruchy postaci, pojazdów, przeszkód są odpowiednio płynne. Nie występuje efekt „smużenia”.

Monitor jest też wyposażony w mechanizm stabilizacji gry poprzez poprawę szybkości wymiany danych między kartą graficzną a matrycą. Korzystanie z monitora umożliwia bezproblemowe poruszanie się w światach mrocznych i pełnych ciemnych zakamarków, bo mimo panującej w grze ciemności obiekty widoczne na ekranie pozostają dobrze skontrastowane. Ciekawą zaletą jest szeroki kąt widzenia, co umożliwi np. obserwowanie gry przez osoby trzecie lub doskonałą widoczność podczas przechylania się, zmiany pozycji itd.

Artykuł partnera

5/5 - (29 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Default image
Redakcja RitzyRanger
Liczba artykułów: 0
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody