Strona główna » Artykuły » Mario – seria lubianych gier na konsole Nintendo. Jakie odsłony serii są dostępne na Nintendo Switch?

Mario – seria lubianych gier na konsole Nintendo. Jakie odsłony serii są dostępne na Nintendo Switch?

Mało jest tak znanych postaci z gier video jak Super Mario Bros. Gdy twórcy dali życie włoskiemu hydraulikowi w charakterystycznym kombinezonie z pewnością nie przypuszczali, że przejdzie on do historii. Za sukcesem tej gry stoi z pewnością to, że trafia ona do bardzo szerokiego grona odbiorców. W grę grają młodsi i starsi. Rozgrywka nie wymaga główkowania, ma przyjazną grafikę i zero brutalności. Z powodzeniem można więc zaproponować ją najmłodszym. Zrelaksują się przy niej nawet ci, którzy na co dzień raczej nie grają w gry video.

Konsola Nintendo Switch, jako idealny sprzęt do grania w Mario? 

Lubisz serię Mario? Jeśli do tej pory grałeś w nią głównie na komputerze to spróbuj też rozrywki na konsoli Nintendo Switch. Urządzenie to jest wielofunkcyjne. Można je bowiem podłączyć bezpośrednio do telewizora i wygodnie grać na dużym ekranie lub szybko przemienić w przenośną konsolę z 6,2-calowym ekranem. Teraz ulubiona gra Mario Bros może być zawsze przy Tobie. Gry na Nintendo Switch są szeroko dostępne, nie ma zatem problemu, aby zaopatrzyć się w tytuł, który najbardziej lubisz.

Jakie tytuły z serii Mario dostępne są na konsolę Nintendo Switch?

Super Mario, czyli kultowy bohater serii gier video występuje zarówno w kolejnych odsłonach gry, jak również pojawia się gościnnie w innych tytułach. Na Nintendo Switch ukazały się następujące tytuły:

Super Mario Odyssey

To jedna z najbardziej udanych platformówek z serii. Smaku dodaje jej możliwość użycia czapki Mario, jako tajnej broni przeciwko przeciwnikom. Gra, mimo, że nawiązuje mocno do pierwowzoru to jest bardzo nowoczesna, idealnie pasuje więc do współczesnych realiów graczy. Fabuła osadzona jest trójwymiarowych królestwach, które bohaterowie przemierzają tocząc kolejne etapy rozgrywki. Scenariusz nie jest zbyt rozbudowany. Bazuje bardziej na intuicji gracza i stara się pobudzić jego kreatywność.

Mario Kart 8 Deluxe

Mario Kart to popularna wyścigówka nawiązująca do klasyki tego typu gier. Odsłona deluxe jest przystosowana do konsoli Nintendo Swith. Super Mario w tej fabule siada za kierownicą gokarta i mknie z zawrotną prędkością pokonując kolejne przeszkody. Wersja oprócz 32 standardowych tras ma bonus w postaci 16 zupełnie nowych torów. Dzięki temu rozgrywka szybko się nie znudzi. Plusem jest też szeroki wybór zawodników, w których można się wcielić.

Mario + Rabbids Sparks of Hope Gold Edition

W tej grze kultowy hydraulik łączy swoje siły z Królikami Ubisoftu. Co wychodzi z tego połączenia? Widoczne były głosy oburzenia na taki miks, gdyż ludzie myśleli, że gra straci swój urok. Jednak gra zyskała tylu zwolenników co szybko uciszyło całą krytykę. Głównym antagonistą przygody okazuje się Cursa – potężna istota chce przejmować energię z kolejnych krain i pochłaniać potęgę małych istot zwanych Sparks. To zagrożenie uruchamia w wąsaty hydrauliku chęć walki. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i pełna zaskakujących zwrotów akcji.

Super Mario Maker 2

To powrót do klasyki, czyli typowa platformówka. Jednocześnie jest to dwupoziomowy edytor umożliwiający praktycznie rozrywkę bez końca. To zdecydowanie gratka dla wielbicieli serii, bo oprócz samej gry mogą stać się też kreatorem tego świata. Dobrym posunięciem było też wprowadzenie lektora, który wprowadza w tajniki kolejnych możliwości, jakie daje gra.

A Ty którą odsłonę Super Mario Bros lubisz najbardziej? Jesteś zwolennikiem klasyki, czy dałeś się już skusić na jakąś nowocześniejszą odsłonę?

Artykuł partnera

5/5 - (18 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Default image
Redakcja RitzyRanger
Liczba artykułów: 0
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody