Strona główna » Artykuły » Gogle VR czy tradycyjna konsola?

Gogle VR czy tradycyjna konsola?

Chociaż od premiery nowych konsol typu PlayStation 5 i Xbox Series X minęło już wiele miesięcy, ceny sprzętu wciąż utrzymują się na wysokim poziomie. Z tego powodu część osób zaczyna się zastanawiać, czy lepiej wydać pieniądze na tradycyjną konsolę podłączaną do telewizora, czy może jednak spróbować czegoś nowego i zacząć odkrywać możliwości technologii VR. Trudno jednak jednoznacznie wskazać, który sprzęt da więcej zabawy, ponieważ każdy z nich ma swoje zalety. Jeżeli więc zastanawiasz się nad zakupem konsoli lub zestawu VR, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem, dzięki któremu łatwiej będzie ci znaleźć najlepszy produkt.

Niewątpliwą przewagą gogli VR jest to, że przydadzą się nie tylko do grania, ale też można z nich korzystać do oglądania filmów, projektowania, pracy i wielu innych zastosowań. Oczywiście wiele z tych rzeczy można zrobić również na konsolach, jednak wystarczy spędzić kilka minut w wirtualnej rzeczywistości, aby zdać sobie sprawę z tego, jak wiele możliwości dają porządne gogle VR. Z drugiej strony PlayStation 5 ma dużo większą moc niż PlayStation 4, co pozwala uruchamiać nawet najbardziej realistyczne gry. W dodatku w najbliższej przyszłości ukaże się nowa odsłona PlayStation VR, czyli goli podłączanych do konsoli firmy Sony. Premiera Gogle VR SONY PlayStation VR2 została zapowiedziana na pierwszy kwartał 2023 r. To natomiast podniesie jakość rozgrywki w grach udostępnionych w PlayStation Store na nowy poziom.

Czy nowa konsola PlayStation to dobry wybór dla gracza?

Największą przewagą konsol nad komputerami PC jest to, że niezależnie od tego, ile czasu minęło od premiery sprzętu, gracz nie musi sprawdzać, jakie są wymagania sprzętowe interesujących go tytułów. Wystarczy, że gra została wydana na dany typ konsoli, a na pewno bez problemów pójdzie na posiadanym sprzęcie. Jeżeli więc szukasz sprzętu na lata, a jednocześnie chcesz uniknąć konieczności wymieniania jakichkolwiek podzespołów, konsole PlayStation 4 Pro oraz nowsza generacja oznaczona jako 5 na pewno spełni wszystkie twoje oczekiwania. Warto również mieć na uwadze, że Sony PlayStation 5 daje użytkownikom możliwość korzystania z odtwarzacza filmów, szczególnie że zastosowany napęd blu ray jest bardzo dobrej jakości. W przypadku takich płyt można uzyskać dużo lepszą jakość niż w popularnych serwisach streamingowych.

Dlaczego warto postawić na PlayStation VR 2?

Okulary VR dedykowane konsoli PS5, które ukażą się w pierwszym kwartale przyszłego roku, mają tę przewagę nad Oculusem i wieloma innymi systemami, że użytkownik będzie mógł cieszyć się tymi grami, które zakupił wcześniej. Pozwala to obniżyć koszty związane z kupowaniem tych samych gier na różne platformy. Rozrywka w VR nie sprawdzi się co prawda w każdej grze, jednak zdecydowana większość tytułów zyska dzięki temu niepowtarzalny klimat. Użytkownicy zestawów VR zgodnie przyznają, że dzięki możliwości zanurzenia się w cyfrowym świecie grafika odgrywa mniejszą rolę niż w przypadku tradycyjnych konsol. Jeżeli jednak chodzi o jakość obrazu i dźwięku, to Sony zapowiedziało, że pozytywnie zaskoczy graczy.

Najważniejsze zalety gogli do wirtualnej rzeczywistości

Niezależnie od tego, czy szukasz wariantu autonomicznego, a więc niewymagającego dostępu do wydajnego komputera lub konsoli, czy też chcesz kupić gogle VR wykorzystujące moc posiadanego sprzętu, wybór gogli do wirtualnej rzeczywistości jest obecnie ogromny. Świetnym przykładem jest zestaw VR Oculus, który może działać w dwóch wspomnianych trybach. Oznacza to, że jeżeli ktoś ma swoje ulubione gry na komputerze, to może podłączyć kablem gogle i zacząć odkrywać je na nowo. Jeżeli natomiast nie posiada się nowoczesnego komputera, to gogle wyposażone są we wbudowany dysk twardy, który pozwala zainstalować wiele ciekawych gier.

Granie to jednak tylko jedna z wielu rzeczy, do których można wykorzystać gogle. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim wirtualne wycieczki. W takim przypadku gogle VR pozwalają odwiedzić popularne parki narodowe, muzea, niedostępne górskie szczyty czy nawet inne planety. Tego typu sprzęt docenią również artyści, ponieważ praktycznie każde gogle oferują dostęp do wielu aplikacji przeznaczonych do malowania i projektowania w VR. 

Duży wybór gogli VR w najlepszych cenach

Zarówno kompletne zestawy gogli VR, jak i dodatkowe akcesoria warto kupować online, ponieważ można wówczas łatwo porównać ceny u wielu sprzedawców i znaleźć dla siebie najlepszą ofertę. Jeżeli chodzi o polecane produkty z kategorii gogle VR, to osoby chcące uniknąć konieczności kupowania dodatkowego sprzętu powinny skupić się na produktach autonomicznych, które mają w zestawie kontroler bezprzewodowy. Jeżeli natomiast ktoś ma już najnowszą konsolę Sony i interesują go gry na nową generację, powinien rozważyć zakup wspomnianego zestawu PlayStation VR 2, który trafi do sprzedaży w lutym 2023 r.

Artykuł partnera

5/5 - (22 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Default image
Redakcja RitzyRanger
Liczba artykułów: 0
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody