Strona główna » Newsy » Wyciekły zdjęcia The Sims 5 – tryb kupowania i otwarty świat

Wyciekły zdjęcia The Sims 5 – tryb kupowania i otwarty świat

Maxis udostępnił wybranym graczom możliwość zagrania w testową wersję The Sims 5, która kryje się pod nazwą Projekt Rene. Jeden z testerów postanowił udostępnić w sieci zrzuty ekranu prezentujące najnowszą odsłonę The Sims.

The Sims 5 w fazie testów

18 października 2022 roku twórcy The Sims oficjalnie potwierdzili pracę nad najnowszą odsłoną serii, która aktualnie nosi nazwę Projekt Rene. Fani mogli zobaczyć krótkie fragmenty, w których prezentowany był tryb kupowania oraz możliwość edycji poszczególnych obiektów. Niedługo później rozpoczął się nabór na testerów, którzy mogli sprawdzić na własnej skórze nowe rozwiązania z The Sims 5.

Pomimo iż każdy członek projektu musi podpisać zobowiązanie o poufności, to wygląda na to, że znalazła się osoba, która postanowiła zaryzykować i udostępnić kilka zrzutów ekranu. W serwisie Redit użytkownik u/MeowDayThe13th założył wątek poświęcony The Sims 5 o nazwie “Off screen pictures of a play test for The Sims 5.”. Jak można się domyślić, udostępnione zdjęcia zyskały sporą popularność wśród fanów gry, którzy czekają na kolejne wieści o nadchodzącym tytule. Na zrzutach widać tryb kupowania z The Sims 5, a także widok miasta i kilka stron samouczka. Poniżej przedstawiamy wszystkie udostępnione materiały.

Tryb kupowania w The Sims 5 i meblowanie

Na pierwszych zdjęciach z The Sims 5 widać interfejs gry z otwartą zakładką do dekorowania mieszkania, a także z zakładką o nazwie “odkrywanie”. Możliwe, że są to obiekty wykonane lub przerobione przez innych graczy, którzy również uczestniczą w testach. Twórcy podczas transmisji na żywo podkreślali, że chcą położyć nacisk na możliwość udostępniania kreacji pomiędzy graczami.

Kolejne zrzuty przedstawiają tryb meblowania w The Sims 5, na których widać kuchnię, salon, a także całe mieszkanie. Interesująco wygląda możliwość dowolnego układania mniejszych przedmiotów na stolikach oraz regałach. Coś, co wcześniej nie było widoczne w serii The Sims to naturalne i spore zagęszczenie mebli, które może być problematyczne dla Simów w poruszaniu się.

Widok mapy i otwarty świat

Tester udostępnił także zdjęcia prezentujące mapę i otwarty świat z The Sims 5. Na grafikach fani zauważyli ikony nad budynkami, które są charakterystyczne właśnie dla map z otwartym światem. Na ulicach widać samochody zaparkowane przy chodnikach – niestety w tym przypadku ciężko stwierdzić, czy są to obiekty dekoracyjne, czy rzeczywiście funkcjonujące pojazdy. Zdjęcia ujawniają także, że w The Sims 5 będą dostępne mieszkania już od początku, a nie dopiero w rozszerzeniu, jak to miało miejsce w przypadku poprzednich gier z tej serii.

Samouczek The Sims 5

Ostatnia partia zdjęć prezentuje samouczek do The Sims 5, który ułatwia udostępnianie stworzonych kompozycji. Należy jednak pamiętać, że mogą to być instrukcje przygotowane wyłącznie do testerów, które nie trafią do finalnej gry. Warto jednak zobaczyć, co twórcy przygotowali i jakie mechaniki są aktualnie testowane.

Witamy projektantów wnętrz! – Dostosuj swój apartament do swoich potrzeb za pomocą ścian i mebli. Znajdź meble stworzone przez graczy za pomocą przycisku Odkryj, a meble stworzone przez Maxis za pomocą przycisku Kup.

Projektowanie mebli – Każdy mebel można dostosować do swoich potrzeb! Użyj Warsztatu, aby zmienić Rozmiar, Kolory, Części, Materiały i Wzory. Następnie umieść akcenty, aby uczynić mebel bardziej wyjątkowym.

Udostępnij swoje dzieła – Podziel się swoimi kreacjami, aby zainspirować innych graczy! Zaznacz wszystkie meble, którymi chcesz się podzielić (używając narzędzia Multi Select po lewej stronie ekranu), a następnie użyj przycisku Udostępnij na dole ekranu.

Przycisk pomocy – Jeśli kiedykolwiek nie jesteś pewien, co robi dany przycisk, użyj przycisku “?”, aby wyświetlić pomocne wskazówki.

Kiedy wyjdzie The Sims 5?

Pomimo iż powyższe zrzuty ekranu z The Sims 5 prezentują się obiecująco, to trzeba mieć na uwadze, że są to dopiero testy jedynie trybu kupowania i meblowania. Użytkownik, który udostępnił zdjęcia potwierdził, że w grze nie było żadnych Simów, ani nawet fragmentu rozgrywki w trybie życia. Oficjalna komunikacja Maxis aktualnie wskazuje na to, że The Sims 5 będzie jeszcze rozwijane przez kilka lat. Może więc się okazać, że minie jeszcze sporo czasu, zanim następca The Sims 4 trafi w ręce graczy.

5/5 - (18 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody