Strona główna » Newsy » Origin zmienia się w EA app – co z zakupionymi grami?

Origin zmienia się w EA app – co z zakupionymi grami?

EA na stronie internetowej poinformowało o zakończonej fazie beta testów nowej aplikacji EA app dla komputerów z Windowsem. W związku z tym gracze muszą się przygotować na zamknięcie Origin. Co warto wiedzieć o nadchodzących zmianach?

EA zamyka Origin i uruchamia EA app

O nadchodzących zmianach było już można usłyszeć kilka miesięcy temu, kiedy EA ogłosiło beta testy najnowszej aplikacji, która ma zastąpić Origin. Mowa tutaj oczywiście o programie, który jest jednocześnie launcherem do gier oraz sklepem, który umożliwia szybkie kupowanie gier bez konieczności uruchamiania przeglądarki internetowej.

EA app na Windowsa

Właśnie na oficjalnej stronie EA opublikowana została wiadomość, że faza beta testów najnowszej aplikacji została zakończona i wkrótce użytkownicy będą musieli przenieść się z Origin do EA app. Warto tutaj zaznaczyć, że zmiana dotyczy tylko i wyłącznie graczy na komputerach z systemem Windows. Użytkownicy MacOS nadal będą mogli używać Origin do pobierania i uruchamiania gier.

Osoby, które nie chcą czekać na oficjalną zmianę mogą już teraz pobrać EA app z oficjalnej strony. Podczas instalacji nowej aplikacji, program Origin zostanie automatycznie odinstalowany z komputera.

Co nowego wprowadza EA app?

W najnowszym programie od EA na pierwszy rzut oka widać wiele zmian, szczególnie w warstwie wizualnej, która jest dużo czytelniejsza i przyjemniejsza dla oka. Po dłuższym czasie jednak można dojść do wniosku, że względem Origin zmiany w funkcjonalności są dosyć niewielkie. Nadal program podzielony jest na stronę główną, sklep oraz bibliotekę. Zmieniono lokalizację kilku przycisków i prezentacji danych, a menadżer pobierania to teraz osobna zakładka.

The Sims 4 w EA app na Windows

Nowością w EA app jest szybki dostęp do zainstalowanych gier, które znajdują się w pasku po lewej stronie. Program został także znacząco zoptymalizowany, aby działał jeszcze szybciej i sprawniej na słabszych komputerach.

Co z zakupionymi grami na Origin?

Wraz z nadchodzącą premierą nowego programu wśród graczy pojawiły się pytania związane z zakupionymi grami na Origin. Należy pamiętać, że wszystkie gry powiązane są z kontem EA. Zamiana Origin na EA app nie wiąże się z utratą zakupionych gier oraz dodatków. Po pobraniu nowego programu należy zalogować się do tego samego konta EA za pomocą adresu e-mail, numeru telefonu lub EA ID.

Logowanie do EA app po Origin

Jeżeli zapomnieliśmy hasła do konta, wystarczy poprosić o wysłanie nowego na adres e-mail, który jest powiązany z kontem. Po poprawnym zalogowaniu w EA app pojawi się cała kolekcja zakupionych gier, które były widoczne w Origin.

5/5 - (29 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
komentarze 3
    • Cześć Martyna 😉 Jeżeli na komputerze masz zainstalowany Origin to po zainstalowaniu EA app wszystkie zainstalowane gry automatycznie będą dostępne w nowej aplikacji. W związku z tym nie ma potrzeby na nowo instalować The Sims 4. Pozdrawiam

Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody