🏠 Strona główna Poradniki Minecraft Jak zrobić lej w Minecraft? Do czego służy?

Jak zrobić lej w Minecraft? Do czego służy?

Lej Minecraft pozwala nam przechowywać wyrzucone przedmioty i przenosić je do innych pojemników. Jego głównym zadaniem jest rozładowywanie i załadowywanie wagoników. Jest on przyłączony do bloku, na który kliknęliśmy, gdy kładliśmy lej. Jak zrobić lej w Minecraft? O czym warto pamiętać? Jak się robi lej w Minecraft?

Czego potrzebujesz, aby zrobić lej Minecraft?

Lej Minecraft jest przyłączany do bloku. Kiedy przedmiot zostanie opuszczony na lej, pojawia się on w wewnątrz leja i dalej transportowany, jeżeli jest pod coś podłączony (np. pod skrzynkę lub beczkę). Prędkość przenoszenia przedmiotów jest na poziomie 2,5 przedmiotu na sekundę. Co ciekawe lej w Minecraft przenosi też przedmioty z pojemnika nad nim (np. piecyka lub innej skrzyni) do siebie z zachowaniem tej samej prędkości.

lej Minecraft

Aby móc wytworzyć lej w Minecrafcie niezbędne są sztabki żelaza i jedna skrzynia. Łącznie potrzebujesz:

  • 5 sztabek żelaza,
  • 8 desek.

Sprawdź, gdzie znaleźć surowce w Minecraft 1.18.

Jak zrobić lej w Minecraft?

Pamiętajmy o tym, ze lej w Minecraft wytwarza się na stole rzemieślniczym. Składnikami jest pięć sztabek żelaza i jedna skrzynia. Sztabki żelaza są tworzone poprzez przetapianie bloków żelaza, które wydobył gracz w trakcie eksploracji podziemia. Jeśli chodzi o skrzynię, jest ona tworzona z ośmiu desek drewna.

W pierwszym kroku należy zrobić skrzynię z 8 desek:

jak zrobić skrzynkę na lej minecraft

W drugim kroku należy połączyć wytworzoną skrzynię ze sztabkami żelaza:

jak zrobić lej w minecraft

Faktem jest, że lejek służy do przenoszenia przedmiotów, zachowując ograniczony udział gracza. Przykładowo jeśli ustawimy lej nad skrzynią i wrzucimy  do niego sztabki, przedmioty pojawiają się w środku skrzyni. Dzięki temu, jeżeli połączymy lej z piecem i skrzynią, przedmioty wytworzone w piecu od razu znajdą się w podłączonej skrzyni.

lej w minecraft

Lej Minecraft — informacje

Wiemy już, jak zrobić lej w Minecraft. Ważne jest także to, że lejów nie możemy przesuwać tokami. Kontrola odbywa się za pomocą sygnału czerwonego kamienia. Dostarczenie energii sprawi, że zatrzymamy załadunek. Mimo tego, że po postawieniu leja nie powstaną bloki solidne (jak np. w przypadku ziemi lub kamienia), można na nich położyć tory, dźwignie i czerwony proszek.

5/5 - (18 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Czego potrzebuję, aby zrobić lej w Minecraft?

Aby zrobić lej w Minecrafcie potrzebujesz 5 sztabek żelaza oraz 8 bloków desek.

Jak zrobić lej w Minecraft?

Lej można zrobić w stole rzemieślniczym. W pierwszej kolejności należy zrobić skrzynię z 8 desek, a następnie połączyć je ze sztabkami żelaza.

Do czego służy lej w Minecrafcie?

Lej służy do transportu przedmiotu ze skrzynek, piecyków, beczek itp. Mogą także zbierać przedmioty z ziemi, które wypadły na lej.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 201
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody Quizy