Gra Cities: Skylines
Newsy

Cities: Skylines
Cities: Skylines

Cities: Skylines w skrócie

Cities: Skylines to strategia typu city builder, w której gracz buduje swoje własne miasto od podstaw. Musi on rozplanować drogi, rozmieścić strefy mieszkalne, handlowe i przemysłowe, zaprojektować trasy komunikacji miejskiej oraz zadbać o zadowolenie mieszkańców.

Najnowsze newsy Cities: Skylines

Cities Skylines za darmo w Epic Games Store

Cities Skylines za darmo w Epic Games Store

Fani gier strategicznych mają do zgarnięcia za darmo nie lada gratkę na Epic Games Store. Przez tydzień będzie można przypisać do swojej biblioteki podstawową wersję gry Cities Skylines....

Więcej o Cities: Skylines

Całe miasto należy zaprojektować od podstaw –  na obszarze o rozmiarze 4 km kwadratowych, który można powiększyć do 36 km kwadratowych, trzeba poprowadzić drogi, rozmieścić strefy mieszkalne, handlowe i przemysłowe, zaprojektować trasy komunikacji miejskiej oraz dbać o zadowolenie ludzi. Kolejne elementy związane z zarządzaniem miastem odblokowywane są stopniowo, wraz ze wzrostem populacji.

Cities: Skylines to klasyczny przedstawiciel strategii typu city builder. W tej grze zadaniem gracza jest wybudowanie sprawnie funkcjonującego miasta przy jednoczesnym zachowaniu jego płynności finansowej.

Do dyspozycji gracza przygotowano kilka typów dróg, które zapewniają różną przepustowość. Wszystkie (poza autostradami) umożliwiają również stawianie przy nich różnych budynków oraz stref mieszkalnych, handlowych i przemysłowych. Jeśli dana ulica będzie za wąska, by zagwarantować płynny przepływ pojazdów, pojawią się korki utrudniające transport towarów i przemieszczanie się ludzi.

Rozbudowane metropolie w Cities: Skylines

Miasto do funkcjonowania potrzebuje odpowiedniej infrastruktury – elektryczności, wody i wywozu śmieci – a także budynków zapewniających bezpieczeństwo mieszkańcom – policji, straży pożarnej, ochrony zdrowia i usług pogrzebowych. Dodatkowo można także zdecydować się na wprowadzenie komunikacji zbiorowej jak np. autobusy. Rola gracza nie ogranicza się jednak tylko do postawienia odpowiednich konstrukcji – trzeba także wytyczyć linie, po których kursować ma pojazd.

Postawienie każdej z konstrukcji wymaga jednak posiadania wystarczających funduszy. Miasto może zagwarantować sobie wpływy poprzez podatki, eksport towarów oraz zyski z komunikacji miejskiej.

Cities: Skylines pozwala także na dzielenie miasta na dzielnice. Każdy z takich obszarów może różnić się pod względem specjalizacji, stawki podatków, nacisku na edukację oraz obowiązujących tam praw.

Wymagania sprzętowe Cities: Skylines

Minimalne wymagania sprzętowe dla Cities: Skylines:

  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit
  • Procesor: Intel Core 2 Duo, 3.0 GHz lub AMD Athlon 64 X2 6400+, 3.2 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 260, 512 MB lub ATI Radeon HD 5670, 512 MB (zalecana NVIDIA GeForce GTX 660, 2 GB lub AMD Radeon HD 7870, 2 GB)
  • Miejsce na dysku: 4 GB wolnego miejsca

Zalecane wymagania sprzętowe dla Cities: Skylines:

  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit
  • Procesor: Intel Core i5-3470, 3.20GHz lub AMD FX-6300, 3.5Ghz
  • Pamięć RAM: 6 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660, 2 GB lub AMD Radeon HD 7870, 2 GB
  • Miejsce na dysku: 4 GB wolnego miejsca

Start Poradniki Kody