🏠 Strona główna Poradniki Minecraft Serwer Pluginy 1.18 Lista najważniejszych pluginów na serwer Minecraft 1.18

Lista najważniejszych pluginów na serwer Minecraft 1.18

Wraz z kolejną wersją Minecrafta przyszła pora na kolejną paczkę pluginów na serwer Minecrafta w wersji 1.18. Poniżej prezentuję listę najpotrzebniejszych, a zarazem najważniejszych pluginów na serwer, które pomogą w jego zarządzaniu lub rozgrywce przy wielu osobach. Jakie to są pluginy?

Harbor

Pierwszy z nich to taki, który zdecydowanie ułatwia rozgrywkę wielu graczom. Dotyczy on pomijania nocy poprzez pójście sprać przez graczy. W domyślnym świecie noc lub burza zostanie pominięta wtedy, kiedy wszyscy gracze na serwerze położą się spać. Niestety, ale domyślnie gra nie informuje, ile graczy już poszło spać, a ilu jeszcze biega po świecie.

Z pomocą przychodzi Harbor, który to pozwala na wyświetlanie takich informacji. Mało tego pozwala również na pomijanie nocy w momencie, kiedy pójdzie sprać np. tylko połowa graczy. Plugin można dowolnie ustawiać i zaprogramować go tak, aby noc została pominięta w momencie, kiedy pójdzie tylko jeden gracz spać.

Plugin jest dostępny za darmo i można go pobrać pod poniższym linkiem. Jego instalacja również jest bardzo prosta i wystarczy go tylko wkleić do folderu plugins i powinien automatycznie się uruchomić przy następnym uruchomieniu serwera.

Pobierz Harbor

WorldBorder

Drugi z przydatniejszych pluginów (zwłaszcza na nieco większe serwery) jest WorldBorder. Plugin ten odpowiada między innymi za ograniczanie świata przed graczami. Przydatne w momencie, w którym to posiadamy ograniczone miejsce na dysku, gdzie uruchomiony jest serwer. Dzięki niemu będziemy mobili zablokować serwer przed generowaniem się kolejnych kawałków świata, co przełoży się na kontrolę miejsca, jak i płynności samego serwera.

Pluginy na serwer Minecraft 1.18 - WorldBorder

Wartej uwagi funkcją jest również możliwość wygenerowania się świata za pomocą tego pluginu. Do tego celu należy najpierw ograniczyć świat, a następnie rozpocząć proces generowania się terenów, które jeszcze nie zostały odwiedzone przez graczy. Dzięki temu będziemy mogli ograniczyć generowanie się świata podczas największego obłożenia, a zasoby serwera przeznaczyć na “bieżącą obsługę” graczy.

Pobierz WorldBorder

WorldEdit

Plugin WorldEdit to niemal podstawowy plugin na każdym z serwerów Minecraft. Plugin zajmuje się edycją świata na różne sposoby: potrafi równać świat, kopiować fragmenty świata, zmieniać biomy z określonego terenu na inne, nowe, modyfikować świat i go normalizować poprzez usuwanie ściętych krawędzi i zastępowania kamienia ziemią itp.

Pluginy na serwer Minecraft 1.18 - WorldEdit

Plugin jest wspierany już od 2010 roku i do tej pory jest aktualizowany przez twórców wraz z dostosowywaniem go do nowych wersji Minecrafta (w tym 1.18).

Pobierz WorldEdit

WorldGuard

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, to bezpieczeństwo działek graczy. Domyślnie w grze nie ma żadnych zabezpieczeń, które chronią budowle czy skrzynki. W tym aspekcie jest niemal niezastąpiony plugin WorldGuard. Jest to specjalny plugin, który pozwala na zabezpieczenie działek graczy (lub budowli dostępnych dla wszystkich) za pomocą cuboidów i edytować sporo ustawień. Wśród nich są między innymi:

  • zabezpieczenie działek przez budowaniem i niszczeniem klocków przed innymi graczami
  • ochrona skrzynek przed otwarciem przed nieuprawnionych graczy
  • zablokowanie wejścia dla nieuprawionych graczy
  • pozwolenie budowania dla wybranych graczy lub całych grup
  • informacja przy wchodzeniu lub wychodzeniu z działki
  • pozwalanie na wybuchanie TNT i rozprzestrzenianie się ognia

Pobierz WorldGuard

AuthMe Reloaded

AuthMe to plugin, który może z powodzeniem dodatkowo zabezpieczyć konta użytkowników. Dodaje on funkcjonalność, dzięki której gracze muszą się zarejestrować (najczęściej poprzez wpisanie wymyślonego przez siebie hasła). Przy każdej kolejnej próbie wejścia na serwer należy wpisać wcześniejsze wymyślone hasło. Każdy gracz może mieć inne hasło.

Plugin przydatny jest przede wszystkim na serwerach non-premium. Na serwerach Premium również jest mile widziane, zwłaszcza gdy jedno konto Mojang współdzielone jest np. z rodzeństwem. To uniemożliwi dostęp do profilu gracza na serwerze osobom trzecim.

Plugin pozwala również na rejestrację wraz z potwierdzeniem adresu e-mail, resetowanie hasła przez maila, jak również możliwość potwierdzenia rejestracji przez administrację.

Pobierz AuthMe

Residence

Ostatni z pluginów to ten odpowiedzialny za automatyczne tworzenie cuboidów. Podczas gry WorldGuard pozwala na tworzenie takich działek ręcznie, Residence pozwala na zarządzanie działkami przez samych graczy bez fatygowania do tego administracji. Dzięki temu gracze mogą stawiać działki, powiększać je za pomocą dostępnej, wirtualnej waluty (wymaga osobnego, wspieranego modu na ekonomię), dodawać zaufanych graczy, jak również pozwala na automatyczne usuwanie działek długo nieaktywnych graczy i możliwość automatycznego wystawiania ich na aukcje.

Pluginy na serwer Minecraft 1.18 - Residence

To nie wszystkie możliwości, jakie oferuje plugin. Warto zaznaczyć, że jest on płatny i kosztuje około 10 Euro, jednak jest on stale wspierany, a na twórcy szybko łatają znalezione błędy i dostosowują go do bieżącej wersji Minecrafta.

Pobierz Residence

4.9/5 - (9 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 201
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody Quizy