RitzyRanger przedstawia

Tomb Raider Anniversary - Poradnik

O grze Tomb Raider Anniversary

Trochę historii oraz wymagania

Gra Tomb Raider Anniversary to kolejna odsłona cyku z Larą Croft w roli głównej. Gra powstała na dziesięciolecie serii Tomb Raider i jest odświeżoną wersją pierwszej części gry. Gra miała premierę w 1. czerwca 2007 roku, czyli dokładnie jedenaście lat po premierze pierwszej części. Za powstanie gry odpowiada studio Crystal Dynamics. Jest to gra akcji, osadzona w czterech różnych lokalizacjach na świecie: Peru, Gracja, Egipt oraz Atlantyda (mityczna, zaginiona wiele lat temu, wyspa). Fabuła niczym się nie różni od pierwowzoru, a zmianą poddana została przede wszystkim grafika postaci i lokalizacji, a także możliwość nowego silnika, nowe ruchy i kilka, kosmetycznych zmian w ułożeniu lokacji. W grze gramy Larą Croft – słynną panią archeolog, która przemierza świat w poszukiwaniu mitycznych artefaktów, aby chronić świat od różnych zbirów (których zamiary nie są zbyt dobre). W grze zmierzymy się z Natlą i jej pracownikami oraz walką o śmierć, życie i uratowanie świata od zagłady. Gra posiada tryb tylko single player, posiada rozszerzoną fabułę i rozgrywkę w postaci zbierania dodatkowych artefaktów i reliktów, jak również próby czasowe – czyli próba przejścia konkretnego poziomu w określonym czasie. Gra jest bardzo podobna do Tomb Raider Legend z powodu zastosowania tego samego silnika gry. Gra jest wykonania dobrze, bardzo miło się, nie wszystkie rzeczy są proste do domyślenia się, duży plus za inny niż większości gier sposobu na zabicie bossów lokacji. Grę oceniam na 8/10 z dodatkowym plusikiem za sentyment, zwłaszcza do tej części gry.

Poradnik Tomb Raider Anniversary krok po kroku

Trochę historii oraz wymagania

Peru

Pierwszy etap gry

Liczba poziomów: 4

Czas przejścia: około 2h-3h

Mountain caves - Tomb Raider Anniversary

Górskie jaskinie - poziom 1

Zaczynamy nową przygodę z Larą Croft. Na sam początek wylądowaliśmy w Peru, gdzie pod namową Natli przyjechaliśmy odkryć tajemnicę starego artefaktu, zwanym Scion.

Vilcabamba - Tomb Raider Anniversary

Vilcabamba - poziom 2

Trafiamy do wioski Vicambamba. Caeka nas tu klika niebezpieczeństw: wilki, niedźwiedzie, a nawet nietoperze. Ale nic nas nie powstrzyma – dzielnie się trzymamy i idziemy dalej!

Zaginiona dolina - - Tomb Raider Anniversary

Zaginiona dolina - poziom 3

Podczas naszej przygody trafiamy do zaginionej doliny. Naszym głównym zadaniem jest poszukanie trzech zębatek do ogromnego, starego mechanizmu, który odblokuje nam przejście do kolejnego poziomu.

Postacie w Tomb Radier Anniversary

Zobacz opis postaci, którzy pojawiają się w grze

Lara Croft - Tomb Raider Anniversary
Lara Croft
Jacqueline Natla - Tomb Raider Anniversary
Jacqueline Natla
Larson Conway - Tomb Raider Anniversary
Larson Conway
Pierre Dupont - Tomb Raider Anniversary
Pierre Dupont
Qualopec - Tomb Raider Anniversary
Qualopec
Tihocan - Tomb Raider Anniversary
Tihocan

Wymagania Tomb Raider Anniversary

Sprawdź, czy Twój sprzęt da radę!

Jako, że gra powstała w 2007, to wymagania naprawdę nie są duże i na większości sprzętu powinno pójść. Gra jest dostępna na komputery PC, konsole PS2, PSP, XBOX 360 oraz Wii. Poniżej przedstawiam tabelkę z wymaganiami gry:

Wymagania

Minimalne

Zalecane

System operacyjny

Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10

 

Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10

 

Procesor (CPU)

Intel 1 GHz lub odpowiednik

Intel 1,5 GHz lub odpowiednik

Pamięć RAM

256 MB

512 MB

Wolne miejsce na dysku

5 GB

5 GB

Karta graficzna (GPU)

NVidia GeForce 128 MB pamięci lub więcej lub odpowiednik

NVidia GeForce 256 MB pamięci lub więcej lub odpowiednik